KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14654361
nr 1465 4361
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad pt, daterad -64, komposition. Bildmått: 48x49, yttermått inklusive ram: 62x60 cm
Kondition: skadat glas
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:58:19
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin